Producent kominów stalowych

  • przez

Kominy stalowe możemy wykorzystać na dwojaki sposób – jako samodzielną konstrukcję lub jako wkład kominowy. Wykorzystuje je się do odprowadzania zanieczyszczeń z urządzeń cieplnych, takich jak tradycyjne kotły na gaz lub kotły kondensacyjne. To rozwiązanie nadaje się zarówno do nowych budynków mieszkalnych jak i tych starszych, które wymagają modernizacji.  Na początek trzeba jednak wybrać rodzaj komina:

  • kominy jednościenne są wyposażone w uchwyty mocujące, podparcie i obudowę, która będzie znajdować się na dachu. Montuje się je wyłącznie wewnątrz budynku. Do ich izolacji wykorzystuje się wełnę mineralną, choć nie jest to konieczne, jeśli zachowany około 30cm przerwę miedzy przewodem kominowym a elementami palnymi instalacji
  • kominy dwuścienne montuje się na zewnątrz budynku, w skład zestawu wchodzi wewnętrzna rura spalinowa, izolacja cieplna oraz druga rura (musi być wykonana ze stali nierdzewnej). 

Bez względu na to jaki typ komina jest nam potrzebny, kwestia wyboru właściwego producenta kominów stalowych to kluczowa kwestia. Nie możemy zapominać , że komin to inwestycja na lata, a do tego spory wydatek, który trzeba dobrze rozważyć.

Jak wybrać dobrego producenta kominów stalowych?

W Polsce panuje przekonanie, iż najważniejsze jest oszczędzanie, jednak zastanawiając się nad wyborem producenta kominów stalowych nie warto kierować się wyłącznie ceną . Nie należy zapominać, że stal to drogi produkt, a niska cena może się bezpośrednio przekładać na jakość. Dlatego pierwszym krokiem powinno być przejrzenie portfolio danego producenta oraz komentarzy  innych klientów. Jeśli dana firma wykonywała realizacje dla innych sprawdzonych firm, możemy mieć do takiego przedsiębiorcy więcej zaufania. Warto też sprawdzić skąd pochodzą materiały wykorzystywane do produkcji gotowych produktów. Dobrym sygnałem jest też możliwość dopasowania oferty tak, aby sprostać oczekiwaniom klienta (w końcu każdy budynek jest inny, potrzeby klientów również się różnią ). Należy też przejrzeć katalog produktów proponowany przez danego producenta i porównać różne rozwiązanie.